Jag är så trött igen. Jag antar att det har med läkningen att göra. Eller vad vet jag, jag är inte utbildad inom det här området.
Jag är lite ömmare i såret idag, så pass att jag tog en Alvedon nu innan jag lade mig.
Idag fick jag brev från sjukhuset med kallelse till sjukgymnast. Den 11 augusti! Det är ju eoner av tid dit och jag har massor av frågor. Det är nog enklast att jag ringer och frågar i morgon.
Jag kör mitt rehabprogram + promenader (uppför/nerför/runtomkring) och jag har plockat in några enkla magövningar från rehaben innan operationen. Jag gör inget som jag känner belastar såret på något vis.
Men jag känner mig lite låg idag, det gör jag.
Om du inte har feber , mer ont eller mår ”allmänt dåligt” så är det nog som du skriver en del i läkningen. Ofta är man lite ”uppskruvad” i början och full av energi och beslutsamhet men som med så mycket kan man få lite punka efter ett tag. Vila det kroppen vill! Sömn är som sagt var bästa medicinen. Och näringsrik mat förstås
KRAM
GillaGilla